20. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi 7-10 Eylül 2013 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek.

7-10 Eylül 2013 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek olan 20. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi haberini ilginize sunuyoruz – TürkPsikiyatri |

20. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi

Değerli meslektaşlarımız,
20. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı ve Türkiye Sosyal Psikiyatri Derneği’nin işbirliğiyle 7-10 Eylül 2013 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecektir. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası’nda düzenlenecek olan kongrenin ana teması “Dünden Bugüne, Genden Topluma” olarak belirlenmiştir.
Uluslararası İntiharı Önleme Derneği (International Association for Suicide Prevention-IASP) ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Dünya İntiharı Önleme Günü olarak belirlenen 10 Eylül tarihi kongremizin son günüdür.  Ülkemizde de İntiharı Önleme Derneği öncülüğünde ve Türkiye Psikiyatri Derneği’nin işbirliğiyle 5 yıldan beri aynı tarihte İntiharı Önleme Günü etkinlikleri düzenlenmektedir. 10 Eylül 2013 günü Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi içinde 6. Dünya İntiharı Önleme Günü toplantıları düzenlenecek, intihar ve intiharı önleme konusunda yapılan çalışmalar paylaşılacaktır.
Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi’nin 20. yılında Ankara’da Türkiye Sosyal Psikiyatri Derneği’nin kurucusu olan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı tarafından düzenlenmesinin heyecanıyla sizleri 20. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi’ne katılmaya davet ederken aynı zamanda son tarih 1 Nisan 2013 olarak belirlediğimiz panel, konferans vb.. önerilerinizi iletmek üzere  sosyalpsikiyatri.org adresini kullanabileceğinizi hatırlatmak isteriz.
Saygılarımızla
 Kongre Başkanı                                                                                     Kongre Başkanı
Prof. Dr. Engin Turan                                                                         Doç. Dr. Bedriye ÖNCÜ

                              

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir