8. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığ​ı Kongresi 28 Kasım-1 Aralık 2013 Tarihleri Arasında İzmir’ de Düzenlenecek.

28 Kasım-1 Aralık 2013 tarihleri arasında İzmir, Çeşme Altın Yunus Otelinde gerçekleşecek 8.Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi haberini ilginize sunuyoruz– TürkPsikiyatri |

 

8.Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi

Değerli Meslektaşlarım,
8.Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi 28 Kasım-1 Aralık 2013 tarihleri arasında İzmir, Çeşme Altın Yunus Otelinde gerçekleşecektir. Kongre süresince panel, konferans, olgu sunumları, sözlü bildiri sunumları şeklinde paralel oturumlar düzenlenecektir. Bağımlılık alanında çalışan sağlık profesyonellerine yönelik programın yanısıra, kongre teması ile ilişkili olan bağımlılığın üç yönünü ele alan aile, okul ve iş yeri başlıkları altında oturumlar da düzenlenecektir. 1 Aralık 2013 tarihinde ise “Workplace Substance Use” temalı Uluslarası katılımlıUydu Sempozyum yapılacaktır.
Kongre programı üzerinde halen çalışılmakta olup kongre temaları ile ilişkili veya önerdiğiniz bağımlılık alanı ile ilişkili konularda konferans, panel, çalışma grubu, kurs tekliflerinizi jordan@dalyatur.com veya bati@mail.ege.edu.tr adreslerine 15 Mayıs 2013 tarihine kadar gönderebilirsiniz.
Kongre ile ilgili ayrıntılarahttp://www.ulusalbagimlilik2013.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Toplantı önerileriniz için önerenin ad, soyad, çalıştığı kurum, telefon no, toplantının adı, içeriği ve panel biçiminde ise diğer panelistleri de belirtecek şekilde gönderilmesi gerekmektedir.
Farklı disiplinlerden tüm bağımlılık çalışanları ve sorularına yanıt arayan herkesle bir araya gelmek istiyoruz. Bağımlılığın bu üç önemli alanında yürütülen çalışmaları tartışmak, ortak politikalar üretmek için sizi yine EGE’ye; gevreğin, çiğdemin, domatın kenti İzmir’e, damla sakızlı Çeşme’ye bekliyoruz.
Kongre Temel Konuları
Türkiye’de Sigara, Alkol ve Madde Eylem Planları
Olgu Sunumları Eşliğinde Madde Kullanım Bozukluğu Farklı Tedavi Modelleri
Tütün Bağımlılığı
İşyeri Madde Kullanımı
Davranışsal Bağımlılıklar (İnternet, Kumar, Seks, İlişki)
Ergenlerde Madde Kullanımı
Madde Kullanımı ve Bilişsel işlevler
Madde Kullanımında İlaç Geliştirme çalışmaları
8. Ulusal Bağımlılık Kongresi
Düzenleme Komitesi Adına
Prof. Dr. Hakan Coskunol Ege Universitesi
Madde Bagimliligi, Toksikoloji
ve Ilac Bilimleri Enstitusu

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir