Bipolar Bozuklukta Psikoeğitim – El Kitabı…

TPD yayınlarından yeni çıkan Bipolar  Bozuklukta Psikoeğitim – El Kitabı Fancesc  Colom | Eduard Vieta haberini ilginize sunuyoruz– TürkPsikiyatri |

Bipolar Bozuklukta Psikoeğitim El Kitabı

 

 

Bipolar  Bozuklukta Psikoeğitim – El Kitabı Fancesc  Colom | Eduard Vieta                         TPD  Yayınları | Çeviri Dizisi | 05

Bipolar  bozukluk tedavisinin temeli ilaç tedavisi olmasına rağmen, psikoeğitim  ilaç tedavisine eklendiğinde çok etkili olan, tüm bipolar tiplerinde  yinelemeleri ve hastaneye yatış sayısını azalttığı kanıtlanmış bir  tekniktir. Amaç, hastanın bipolar bozukluğu anlaması ve böylece tedaviye  uyumunun sağlanmasıdır.

Bu  kitap, bipolar hastalara psikoeğitimin nasıl yapılacağını anlatan,  terapistin kılavuzu niteliğinde ve oldukça başarılı bir program olan kanıta  dayalı Barselona Psikoeğitim Programı temelinde oluşturulmuştur.  Programdan esinlenilmiş olgu örnekleri ve oturumlar kullanılarak bir  psikoeğitim grubunun nasıl yürütüleceğine dair pratik rehberlik  sağlamaktadır.

Bipolar  bozukluk tedavisinde etkinliği arttırmanın yollarını arayan, tedavi  sürecinde psikoeğitimi gerekli gören tüm psikiyatristlere ve sağlık  çalışanlarına öneriyoruz.

Francesc  Colom,  Barselona Hastanesi Klinik Bipolar Bozukluklar Programı’nda (IDIBAPS)  kıdemli arastırmacı ve Londra Psikiyatri Enstitüsü’nde onursal  ögretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Eduard  Vieta,  Barselona Hastanesi Klinik Bipolar Bozukluklar Programı’nın  (IDIBAPS) yöneticisi ve Barselona Üniversitesi’nde psikiyatri  profesörüdür.

Çeviri  editörleri                         Lut  Tamam                         Elvan  Özalp

Ankara  | Ekim 2012                         218  sayfa | 1. hamur | 16 x 23 cm

2 Replies to “Bipolar Bozuklukta Psikoeğitim – El Kitabı…”

  1. Sayın ilgili kişi;

    Ben 16 aralık 2013 de 17 yaşındaki oğlumun bipolar olduğunu öğrendim bununla ilgili psiko eğitim almak gerekli yayınları okumak istiyorum ayrıca OĞLUMUN terapi alması için psikolog önermenizi rica ederim.
    Saygılarımla
    BANU KAYA

  2. Baska hangi kitaplari tavsiye edersiniz? Yabanci kaynaklari aslindan okumak daha dogru anlamayi saglar diye dusunuyorum. Ama tabi bunun icin saglam bir Ingilizce lazim. Ingilizce ve roman tadinda okunacak bipolarla ilgili kaynak tavsiyeniz var mi?

    Tesekkurler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir