14. Ulusal Uyku Tıbbı Kongre Duyurusu

Türk Uyku Tıbbı Derneği tarafından 6-10 Ekim 2013 tarihleri arasında  planlanan 14. Ulusal Uyku Tıbbı Kongresi Bodrum’da yapılacaktır. Kongre davetini ilginize sunuyoruz.  – TürkPsikiyatri |

header

Davet


Değerli meslektaşlarım, değerli uyku tıbbı teknisyenleri;

Sizleri 14. Ulusal Uyku Tıbbı Kongresiʼne ve 2. Ulusal Uyku Tıbbı Teknisyenliği Kongresiʼne davet etmek istiyorum.

Uyku tıbbı tüm dünyada büyük bir ivme ile gelişimini sürdürmektedir. Sevindirici olan, ülkemizde bu ivmenin üstünde gelişen bir uyku tıbbının varlığıdır. Derneğimizin hızla artan üye sayısı, düzenlenen kurslara ilginin son derece yüksek olması ve sağlık otoritesinin uyku tıbbına olan ilgisinin çoğalması bu gelişimin net bir göstergesidir. Biz de bu gelişmeyi daha da hızlandıracak bir kongre düzenlemeyi amaçladık. Bu bağlamda kongre bilimsel programı, sizlerden gelen önerilerin de ışığında, çok titizlikle hazırlanmaktadır. Programda hem çok seçkin konuşmacıların konferansları, hem de son yıllardaki bilimsel gelişmelere paralel çalıştaylar yer almaktadır. Konferans ve çalıştayların tüm katılımcılar tarafından izlenebilmesi amacıyla, oturumların tek salonda yapılması uygulaması devam edecektir.

Her kongrede olduğu gibi bu kongrede de serbest bildiri sunumlarına çok önem vermekteyiz. Bu bildirilerin geniş bir bilimsel tartışma platformunda sunulmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Ayrıca bu yıl da en iyi bildiri ödülleri verilmeye devam edilecektir. Uyku tıbbının değişmez ve önemli öğesi teknisyenlerimiz bu yıl 2. kongrelerini düzenleyeceklerdir.

Bu yıl teknisyen kongresinin süresi bir gün daha uzatıldı. Bu kongrenin, uyku teknisyenlerinin meslek örgütlenmesine belirgin katkı sağlayacağına inanmaktayız. Kongrede hem uyku tıbbı teknisyenleri sorunlarını, çalışma koşullarını ve gelecekteki konumlarını tartışacaklar; hem de uyku tıbbı teknisyenliği uygulaması eğitimlerindeki eksikliklerini, çok değerli eğitimcilerin ışığında tamamlayacaklardır.

Bu yıl kongrenin sosyal programını da büyük bir titizlikle hazırlıyoruz. Kongre otelini belirlerken, konuklarımızın gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayabilecek bir mekan belirlemeyi amaçladık. Kongre sırasındaki sosyal programda, bilimsel programı etkilemeyecek, ama tüm yılın yorgunluğunu meslektaşlarıyla birlikte atabilecekleri aktiviteleri ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu kongremizde de Uyku Tıbbı Yeterlilik Sınavı yapılacaktır. Uyku tıbbı sertifikası almak isteyen tüm hekimlerimizin bu sınava katılmaları ve başarılı olmaları gerekmektedir. Bu konu ile ilgili duyurularımızı daha sonra yapacağız.

Daha şimdiden hepimize iyi kongreler diliyorum. 14. Ulusal Uyku Tıbbı ve 2. Ulusal Uyku Teknisyenliği Kongresi için takvimlerinizde yer açmayı unutmamanızı öneriyorum.

 

Prof. Dr. Murat AKSU
Türk Uyku Tıbbı Derneği Başkanı

Link: http://www.uykukongresi.org/davet.php

One Reply to “14. Ulusal Uyku Tıbbı Kongre Duyurusu”

  1. Kac saat uyku idealdir bir obsesif sizofren ya da frontal lob hasari olan bir halime icin? Gece 11-7 arasi az mi gelir? Gunduz uykusu tehlikeli diye biliyorum, ne dersiniz, ne onerirsiniz? Uyku hijyenine dikkat ettigimi dusunuyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir